Vojvoda reagon në rrjetet sociale pas lëndimit që e pësoi ndaj Milanit

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, sot ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore pas lëndimit që pësoi në ballafaqim me Milanin.


Vojvoda po zhvillonte një ndeshje shumë të mirë deri në momentet kur ai lëndoi krahun padashje, lëndim ky që e detyroi të zëvendësohej dhe duket se do e mbajë jashtë fushave për disa muaj.

Ai ka postuar një fotografi të tij në “Instagram”, ku tha se do të kthehet më i fortë se kurrë.

“Çfarë vjen nga Zoti është e mirëpritur. Më i fortë se guri. Do rikthehem më i fortë inshAllah”, shkroi ai.