Werder Bremen – Leipzig, Rashica as në bankën rezervë

Werder Bremen do të përballet me Leipzigun në “Wesser Stadion” të Bremenit në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë.


Werderi tashmë ka publikuar formacionin startues për këtë ndeshje, ndërsa ylli kosovar Milot Rashica nuk figuron aty.

Rashica nuk është ftuar fare për këtë ndeshje.

Ende nuk dihet arsyeja e mosgrumbullimit të futbollistit kosovar.

Ndeshja tjetër gjysmëfinale është ajo mes Dortmund dhe Holsten Kiel.