×
 • Sport
 • Sport / Bundesliga

  Xhaka me supergol për fitoren e madhe të Leverkusenit

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 22:32

  Mesfushori kosovar, Granit Xhaka ka realizuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen që Bayer Leverkuseni e ka fituar ndaj Mainzit me rezultat 2 me 1.

  Lideri i Bundesligës me këtë fitore ka thyer rekordin prej 33 ndeshjeve pa humbje.

  Granit gjaka realizoi që në minutën e tretë dhe pas golit është shtirur se i ka tërhequr muskujt e këmbës, duke frikësuar ekipin e tij.

  Robert Andrich realizoi golin e dytë të Leverkusenit ndërkaq Kohr realizoi golin për Mainzin.

  Me këtë fitore, Leverkuseni tubon 61 pikë dhe është 10 pikë larg Bayern Munichut.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!