Xherdan Shaqiri feston ditëlindjen, kështu e uron klubi i tij Liverpooli

Xherdan Shaqiri sot feston ditëlindjen e 28-të


Ylli nga Zhegra është pjesë e Liverpoolit që nga vera e vitit 2018, ndërsa këtë edicion që duke hasur në vështirësi për të luajtuar, pak shkaku i Kloppit dhe pak shkaku i lëndimeve, shkruan Reporteri.net

Tifozët e Liverpoolit kanë një simpati të veçantë për Shaqën, pasi ky shënoi dy gola në derbin kundër Manchester Unitedin edicionin që shkoi.

Klubi i Liverpoolit me anë të një postimi në Twitter ia ka uruar ditëlindjen Shaqirit.

“Paçit një ditë të shkëlqyer,” shkruan faqja zyrtare e Liverpoolit. /Reporteri.net/