Xhudistet kosovare nuk kanë të ndalur: Edhe Nora Gjakova në finale

Pas Distria Krasniqit  edhe  xhudistja Nora Gjakova është kualifikuar në finale.


Ajo ka mposhtur panamezen Miryam Rober, duke siguruar kështu medaljen e argjendtë dhe garën për të artën në Grand Prix Budapest, transmeton Reporteri.net.

Nora do të ndeshet me Rafaela Silva nga Brazili. /Reporteri.net