Zvicra e nis furishëm ndaj Turqisë, shënon Seferoviq

Zvicra e ka nisur furishëm ndeshjen ndaj Turqisë pasi vetëm pas 6 minutash lojë ka kaluar në epërsi.


Sulmuesi Haris Seferoviq ka shënuar një gol të bukur për ta kaluar ekipin e tij në avantazh.

 

Në rast se zviceranët fitojnë këtë ndeshje kanë gjasa të ecin tutje, megjithatë ka shumë kohë deri në fund të takimit.

Xhaka dhe Shaqiri janë startues në këtë takim. /Reporteri.net/.