ZYRTARE: Ky është fituesi i trofeut ‘Kopa’, që jepet për futbollistin më të mirë të ri

Mathijs De Ligt ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ri


Mbrojtësi holandez pati një edicion të madh me Ajaxin, ndërsa gjatë verës u transferua te Juventusi, shkruan Reporteri.net

De Ligt sot është shpallur futbollisti më i mirë i ri për vitin 2019.

Ai la pas vetes në garë, Jadon Sanchon e Dortmundit dhe Joao Felix të Atletico Madridit.

France Football para pak minutash ia ndau atij çmimin ‘Kopa Trophy’ që jepet për futbollistin më të mirë të ri. /Reporteri.net/

Here is the 2019 Kopa Trophy Top 3 ⤵️

1. Matthijs de Ligt
2. @Sanchooo10
3. @joaofelix70

#ballondor #kopatrophy pic.twitter.com/Dqg5CizQ5C

— #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019