ZYRTARE: Manchester United transferon yllin portugez

Manchester United më në fund ka arritur marrëveshje me Sportingun e Lisbonës për transferimin e Bruno Fernandes


Flitej shumë në këtë merkato se ylli portugez do të kalonte në Old Trafford, dhe tani një gjë e tillë është bërë zyrtare, shkruan Reporteri.net

Kështu, Fernandes do të bëhet blerja e parë e Unitedit për këtë merkato të janarit dhe ndoshta e vetmja.

Ky transferim do t’i kushtojë ‘Djajve të Kuq’ 55 milionë euro. /Reporteri.net/