Kjo është fotografia e parë e publikuar në Instagram

A e dini se cila ishte fotografia e parë e  publikuar ndonjëherë në Instagram?


Ajo është publikuar nga një nga bashkë-themeluesit e Instagramit, Kevin Systrom  më 10 korrik 2010. Në fotografi shihen  këmbët e gruas së tij Nicole dhe qeni i tyre. Fotografia është realizuar në Meksikë, transmeton Reporteri.net

“Test” ka shkruar Kevin në përshkrimin e fotografisë e cila sot ka më shumë 104 mijë pëlqime. “Po ta dija se do të jetë kjo fotografia e parë në Instagram, do të isha munduar më shumë”, është shprehur në një rast Kevin.

View this post on Instagram

test

A post shared by Kevin Systrom (@kevin) on

Fotot e para në këtë rrjet social u rishpërndanë  më 13 mars me rastin e 30 vjetorit të World Wide Web./Reporteri.net