Gjermania “mbetet” pa vetura “Audi”, stuhia i shkatërron një numër të madh të tyre

Një stuhi shiu që goditi Gjermaninë ka marrë mbi 200 jetë njerëzish dhe qindra të tjerë vlerësohen të zhdukur.


Dëmi material i shkaktuar vlerësohet në miliarda euro, dhe objektet e shumta të biznesit u përmbytën, duke përfshirë këtë sallë të makinave Audi në Leverkusen.

Siç është thënë, këto janë modele të reja që mbetën të bllokuara në sallon pasi niveli i lumit u rrit ndjeshëm dhe uji depërtoi brenda.

Për shkak të forcës së valës së përmbytjes, shumë makina u zhvendosën nga vendet e tyre dhe u përplasën me njëra-tjetrën

Videoja e postuar në rrjetet sociale tregon një sasi të madhe dëmi, pasi shumica e këtyre automjeteve tani është planifikuar të largohen nga tregu.