38-vjeçari vret çiftin amerikan pasi kishin votuar Biden-in

Një burrë nga Teksasi me sa duket i pashpresë dyshohet se sulmoi një çift – duke vrarë gruan dhe duke qëlluar burrin e saj, sepse ata ishin votues të Joe Biden, sipas një raporti.


Joseph Angel Alvarez, 38 vjeç, i cili foli me email për ritualet satanike dhe abortin, pretendoi se ai kishte në shënjestër Georgette dhe Daniel Kauffman, për shkak të flamurit të Biden në oborrin e tyre dhe një “kukull të Trump” të varur atje, njoftoi stacioni televiziv lokal KDBC.

Trupi i Georgette Kauffman u gjet brenda garazhit të saj, kjo u zbulua nga një kallëzim penal, shkruan nypost.

Daniel Kauffman i tha KDBC se ai u qëllua pesë herë, por arriti të dilte nga shtëpia e tij dhe te shtëpia e një fqinji për ndihmë.

Alvarez dyshohet se shënjestroi çiftin më 14 nëntor 2020, menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA, në shtëpinë e tyre në El Paso.

Hetuesia zbuloi emailet që dyshohet se ishin dërguar nga Alvarez në të cilët ai deklaroi bindjet e tij ekstremiste fetare dhe identifikoi avokatët “pro-zgjedhës” si “Partia Sataniste Hebraike” dhe pretendoi se abortet ishin “sakrifica hebraike e fëmijëve”.

Një email i dyshuar i dërguar nga Alvarez për grupin e Inteligjencës Ushtarake 902D përfshinte pretendime se ai kishte në shënjestër shtëpinë e Kaufmann pranë Memorial Park, sepse ata votuan për Biden në zgjedhjet e kaluara.