Akropoli goditet nga rrufeja, 4 të plagosur në Greqi

Rrufeja ka goditur Akropolin e Athinës ditën e sotme, duke shkaktuar plagosjen e 4 personave.


Sipas mediave greke, të plagosur kanë mbetur dy roje dhe dy turistë.

Dy prej të plagosurve, në gjendje më të rëndë, u dërguan në spital.

Rrufeja shkatërroi rrufepritësin dhe pikën e shitjeve të biletave.