Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, 20 të lënduar

Së paku 20 persona janë lënduar sot në një ndeshje mes trenit dhe kamionit në Rendsburg në Gjermaninë veriore.


Në vendin e ngjarjes gjenden pjesëtarë të shërbimet të shpëtimit, transmeton Metro britanike.

Një person është në rrezik për jetë, nëntë janë lënduar rendë derisa 10 tjerë janë më pak të lënduar.