Arrestohet njëri nga sulmuesit e aktit terrorist në Holandë

Arrestohet sulmuesi i aktit terrorist në Holandë, lajmin e ka bërë të ditur policia holandeze, transmeton Reporteri.net

Sipas policisë dyshohet edhe për të tjerë bashkëpunëtorë të sulmuesit por deri më tani nuk kanë arritur t’i kapin ata.

Sipas mediave holandeze deri tani ka shtatë disa të lënduar, dhe një i vdekur.

Disa persona raportohet të jenë plagosur nga të shtënat në qytetin qendror hollandez të Utrehtit të hënën në mëngjes.

Një person hapi zjarr në një tramvaj në qytetin qendror hollandez të Utrehtit të hënën në mëngjes.