Bilanci i frikshëm i koronavirusit, në Itali në 24 orë vdesin 345 persona!

Italia vijon të përballet me shifra të frikshme nga të infektuarit me koronavirus.


Sapo është publikuar bilanci i 24 orëve të fundit dhe rezulton se numri i të prekurve është shtuar me 2989, duke e çuar numrin total të të prekurve në 26 062.

Numri i viktimave po ashtu mbetet mjaft alarmant, pasi vetëm në këto 24 orë të fundit kanë vdekur 345 persona, duke e çuar numrin total në 2503 jetë të humbura.

Sa i përket të shëruarave janë 192 më shumë duke e çuar numrin e përgjithshëm në 2941.
Numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 7893. 2060 janë në gjendje kritike në Itali.