Kapen 53 kg drogë, policia greke arreston tre shqiptarë

Tre shqiptarë u kapën nga polica greke me 53 kilogramë marijuanë.


Të ndaluarit dy nga të cilët 29 vjeç dhe tjetri 32 vjeç janë ndaluar në Negradha, Janinë.

Mësohet se, ata kishin kaluar nga kufiri shqiptaro-grek 35 pako me 53 kilogramë marijuanë të ndara në çanta.

Lënda narkotike u gjet në një makinë të braktisur disa kilometra më tutje.