Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu padit për shpifje deputetin Mark Marku

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu ka paditur për shpifje deputetin e dalë nga zgjedhjet e 25 prillt, Mark Markun.


Ndreu Flet-padinë e ka publikuar në rrjete sociale, ku krahas saj ka shkruar: Me shpifësit nuk ka rrugë tjetër, shihemi në gjyq!

Në fletë- padi thuhet se Mark Marku duhet të shpërblejë dëmin e shkaktuar me 5 milionë lekë.

Kujtojmë se para disa kohësh Mark u shpreh se në shërbim të Edi Ramës në Lezhë u vendos bashkia dhe kreu i saj Pjerin Ndreu për të blerë vota.