Momenti i sulmit me raketa afër presidencës afgane gjatë faljes së Bajramit, s’ndërpritet namazi

Disa raketa në orët e hershme të mëngjesit të së martës kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit.


Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani, përcjell Telegrafi.

Pavarësisht shpërthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë namazin.

Kujtojmë se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes së trupave të amerikane dhe aleatëve.