NATO reagon zyrtarisht për vdekjen e ushtares shqiptare: Humbi njëra prej nesh!

NATO ka reaguar zyrtarisht për vdekjen e Zafire Hasanajt, ushtarakes 32 vjeçare nga Tropoja e cila mbeti e vrarë si pasojë e shpërthimit të një minë në një bazë të Aleancës në Letoni.


Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social, NATO i ka shprehur ngushëllimet familjes së nëntetares shqiptare. Në njoftim thuhet po ashtu se të gjithë janë në solidaritet me aleatët shqiptarë dhe në pritje të shërimit për plagosjen e rëndë të dy ushtarakëve të tjerë.

Postimi i plotë: