Seks skandal: Kryebashkiaku nga partia e kryeministrit hungarez, orgji me prostituta në jaht në Kroaci

Zgjedhjet lokale që po mbahen sot në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet një video e orgjisë së Zolt Borkai, kryebashkiaku nga partia e kryeministrit hungarez.


Ky zyrtar i qeverisë Fides, është një bashkëpunëtor i kryeministrit hungarez Viktor Orbán, i cili ka tërhequr vëmendje shtesë të publikut, shkruan Reporteri.net

“Kurir” doli me një incizim të një orgjie të një politikani hungarez, i cili, pasi plasi skandali, i kërkoi falje familjes së tij, por nuk pranoi të jepte dorëheqjen.

Në një video të realizuar majin e kaluar në një jaht në bregdetin kroat, Borkaija u kap në një skenë “të nxehtë” me disa prostituta kroate, të cilët ishin modele.

Ai pranoi se regjistrimi ishte autentik, por mohoi që kishte konsumuar drogë në orgji. Bokaia përfaqësohej si njeri i familjes në fushatën zgjedhore dhe promovonte vlerat kristiano-konservatore të Fides./Reporteri.net/