Shiu “mbulon” Beogradin, veturat “notojnë” në rrugë

Pas stuhive të fuqishme që goditën mbrëmë pjesë të mëdha të Serbisë nga një sistem i fuqishëm frontal, sot pati zhvillime të ngjashme në orët e pasdites posaçërisht në kryqendren serbe Beograd.


Pasditen e sotme Beogradi u godit nga rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullima masive si dhe breshër.

Intensitetit i rrebeshe të shiut ishte aq i lartë sa që Beogradi i përngjante më shumë një lumi të madh.