Sulm me armë në një kazino në SHBA

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një kazino në Wisconsin, në SHBA duke lënë të lënduar disa qytetarë, ndërsa 3 të tjerë kanë mbetur të vdekur përfshirë edhe personin e armatosur.


Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës.

Sipas dëshmitarëve policia mbërriti menjëherë në vendngjarje, ku edhe u dërguan mjekë nga qarqet lokale Shawno, Outagamie dhe Kewaunee.

Të plagosurit u dërguan menjëherë në spital, ku edhe po marrin ndihmë mjekësore.

Prokurori i Përgjithshëm Josh Kaul, njoftoi se ngjarja është në kontroll dhe se nuk përbënte më kërcënim për komunitetin, raporton Daily Mail, transmeton Gazeta Online “Reporteri.net”.