Tmerri: Momenti kur terroristi hyn në xhami dhe vret dhjetëra persona

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.

Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm në një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë 49 vetë.

Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi në mënyrë masive në xhami, transmeton lajmi.net.

Në këtë video (pamje të rënda) shihet sulmuesi duke shtënë me armë brenda xhamisë.