Vuçiq merr dozën e dytë të vaksinës kineze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq mori dozën e dytë të vaksinës kineze “Sinofarm”.


Para vaksinimit, ai u ekzaminua nga stafi mjekësor atje.

Me këtë rast, shefi i shtetit serb iu dorëzoi buqeta me lule mjekes dhe infermieres që e vaksinoi.

“Unë thjesht do t’ju kërkoja të gjithëve, të vaksinoheni, sepse në këtë mënyrë ju mbroni familjet dhe veten tuaj,” tha Vuçiq.