×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Netflixi mund të rrisë çmimet sërish

  Reporteri
  06 Tetor 2023 | 18:05

  Netflixi po planifikon të rrisë sërish koston e shërbimit të tij të transmetimit, sipas një raporti nga The Wall Street Journal. Transmetuesi thuhet se do të lëshojë rritjen e çmimit “disa muaj” pasi të përfundojë greva e aktorëve të Hollywoodit, gjë që mund të ndodhë në javët e ardhshme.

  Siç raportohet nga, Netflixi do të rrisë çmimet në “disa tregje globalisht”, duke filluar me SHBA-në dhe Kanadën.

  Ende nuk është e qartë se sa do të rrisë çmimet.

  Netflix rriti çmimet në të gjitha planet e tij vitin e kaluar, duke e çuar në 15,49 dollarë në muaj dhe planin premium në 19,99 dollarë në muaj.

  Këtë vit Netflixi bëri ndryshim edhe në ndarjen e fjalëkalimit të llogarisë, ku ngarkoi me ekstra 7.99 dollarë në muaj për ndarjen e llogarisë me dikë jashtë shtëpisë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!