×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Twitter do ta ndryshojë emrin

  Reporteri
  02 Qershor 2023 | 16:50

  Pronari i Twitter-it, Elon Musk ka konfirmuar aludimet se rrejti social në të cilin ai është në krye do të ndryshojë emrin.

  Këtë ai e bëri duke replikuar në postimin e Daily Neës në Tëitter ku thuhet se “Twitter mund të riemërtohet në një emër tjetër në të ardhmen, ka lënë të kuptohet Elon Ai thotë se krahasuar me Twitterin e vjetër, platforma X do të ketë një larmi shumë më të gjerë të teksteve, videove, mesazheve dhe shërbimeve financiare. Elon: “‘Twitter’ është, mendoj, markimi i gabuar për këtë””, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Replika e tij ishte e shkurtë por që pohoi se një gjë e tillë mund të ndodhë në të ardhmen.

  “E vërtetë”, shkroi Musk.

  Elon Musk kishte thënë se “Unë besoj në markën përshkruese. Ndërsa X mund të thotë çdo gjë.”/Reporteri.net/

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!