×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

  Reporteri
  18 Prill 2019 | 9:29

  Nëse dëshironi të dini se mund ta kuptoni kur një iPhone është origjinal ose fals, duhet ta kontrolloni numrin e serisë të tij.


  Për ta kontrolluar numrin serisë, ju mund të:

  Shkoni në Settings

  Më pas të shkoni në General

  Pastaj tek About

  Rrëshqisni poshtë dhe kontrollojeni numrin e serisë (Serial Number)

  Shënoni numrat dhe kontrollojeni vërtetësinë e tyre tek ky link:https://checkcoverage.apple.co… numrin e serisë.

  Nëse thotë se numrat janë jovalid, atëherë iPhone i juaj është fals.Nëse ju del mesazhi që thotë “Na vjen keq por ky numër serie nuk është valid”, atëherë ka shumë gjasa që celulari juaj të jetë fals.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!