Abdixhiku i reagon Konjufcës, thotë se i ofendoi

Prononcimet e Glauk Konjufces dolën të jenë problematike për LDK-në, me ç’rastë kjo rezultoi me anulim të takimit që ish dashtë të mbahet nesër, ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.


Lumir Abdixhiku, ka folur për marrëveshjen për bashkëqeverisje rreth të cilës po negocion partia e tij me Lëvizjen Vetëvendosje, përcjellë Reporteri.net.

Madje, Abdixhiku thotë se Konjufca i ofendoi ata, ai shkoi tutje ku tha se “Propagandë për propagandë jemi ngopur mjaftë, por nëse e kanë njëmend, me respekt ndaj njëri tjetrit e me respekt ndaj vullnetit qytetar, këtu jemi”, ka thën Abdixhiku mes tjerash.

Më poshtë poshtë postimi i tij i plotë në “Facebook”.

/Reporteri.net./