Aksident automobilistik në Vlorë, humb jetën një 7-vjeçare

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Vlorë-Peshkopi.


Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një 7-vjeçare, e identifikuar me iniciale A.C.

Sipas njoftimi zyrtar bëhet me dije se drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme.

Vlorë/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi, mjeti me drejtues shtetasin E. Sh., ka aksidentuar shtetasen e mitur me iniciale A. C., 7 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.