Ambasada italiane ka një njoftim të rëndësishëm për udhëtarët

Fluturimet direkte mes Italisë dhe Kosovës po rifillojnë.


Kështu ka bërë të ditur Ambasada e Italisë në Kosovë.

Kjo ambasadë ka publikuar edhe tri udhëtimet e para që do të realizohen në qershor dhe korrik.

“17 qershor, Prishtinë – Milano Malpensa me Wizz Air
19 qershor, Prishtinë – Veronë me AirPrishtina
18 korrik, Prishtinë – Romë me Wizz Air”, ka njoftuar ambasada italiane.

“Vendos maskën dhe udhëto sigurtë!”, thuhet në njoftimin e tyre.