Ambasadori amerikan në Kosovë shtron iftar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, bashkë me bashkëshorten e tij Alison, kanë shtruar darkë iftari për të rinjtë e Kosovës.


Përmes twitter ai ka bërë të ditur se kjo darkë u shtrua të martën në nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

”Alison dhe unë u nderuam të presim të rinjtë nga shumë fe për një darkë iftari, në respekt të muajit të shenjtë të Ramazanit. Liria e fesë është një nga vlerat e rëndësishme të përbashkëta nga #Kosova dhe Shtetet e Bashkuara”.