Ambasadori britanik uron Konjufcën pas ardhjes në krye të Kuvendit të Kosovës

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar kryetarin dhe nënkryetarët e ri të Kuvendit të Kosovës.


Përmes një shkrimi në Facebook, Abbott ka uruar Konjufcën dhe nënkryetarët e rinj të Kuvendit për zgjedhjen e tyre në këto pozita.

Abbott iu ka uruar të njëjtëve gjitha të mirat.

Ndryshe, sot në krye të Kuvendit është zgjedhur Glauk Konjufca, ndërkohë që në orën 16:00, pritet të votohet edhe Qeveria Kurti 2.