Ambasadori zviceran uron Kurtin për rezultatin zgjedhor

Kryetari i VV-së Albin Kurti, priti sot në takim ambasadorin zviceran, Jean-Hubert Lebet.


Jean Hubert Lebet e uroi kryetarin Kurti për rezultatin zgjedhor.

Kurti në këtë takim e njoftoi se prioritet i qeverisë së re do të jetë shtetndërtimi demokratik me sundim të ligjit e luftim të korrupsionit, zhvillimi ekonomik për punësim dhe ndryshimet aq të nevojshme në shëndetësi, arsim, e kujdes për ata që kanë më së shumti nevojë.

Në mbyllje të takimit, u shpreh interesimi për kontakte dhe takime bashkëpunuese në të ardhmen.