Analisti kosovar fyen Rugovën: Ishte imbecil, infantil dhe i kotë

Njohësi i çështjeve politike, që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bleron Baraliu, ka shkruar se presidenti i ndjerë i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte i kotë, imbecil dhe infantil.


Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, ai ka shkruar se shqiptarët duhet të pranojnë këtë realitet.

Për këtë, madje ai ka përdor edhe një fjalë të urtë popullore që thotë se ‘e vërteta të çliron’ – raporton Periskopi.

Reagimi i plotë i tij:  

Nje fjale e urte thote: e verteta te (ç)liron!

Tek shqiptaret, e para e vertete e patejkalueshme qe duhet me u perqafu para se me shpresu perparim e çirim – si psh çlirim nga Hashimi e Ramushi – eshte realizimi se Ibrahim Rugova ka qene i kote, i pa konsekuence (perveq ndikimit ne vetnenshtrim), dhe me nje koshient te inteligjences politike qe ne shkence quhet imbicilizem a infantilizem.

Vet reagimet (ne pritje) ndaj deklarimit tim te ketille jane barometri me i thjeshte sa larg jemi nga ‘Nirvana’. Sorry ????