Anëtarët e PDK-së u rrahën mbrëmë në Pejë, policia jep detaje

Zëdhënësi i prokurorisë themelore në Pejë, Shkodran Nikçi, ka deklaruar se për rastin e rrahjes në fshatin Raushiq të Pejës një person është ndalur nga ana e policisë si dhe një tjetër është lënduar, shkruan Reporteri.net


“Në një tubim partiak të mbajtur mbrëmë (05/05/2019) në qytetin e Pejës, si pasojë e një përleshje fizike, prokurori kujdestar i Departamentit të Përgjithshëm ka ndaluar për 48 orë, një person të dyshuar për veprën penale ‘Lëndim i lehet trupor’.

Për veprimet e mëtutjeshme rreth kësaj çështje penale do informoheni me kohë”, ka deklaruar Nikqi për Reporteri.net.

Reporteri mbrëmë kishte raportuar se gjatë këtij kuvendi zgjedhor raportohet se një person ka sulmuar fizikisht bashkëfshatarët, duke hedhur karrige e duke sharë, përkundër që aty kishte edhe gra.