Anëtari i VV-së i thotë LDK-së: Nëse shkojmë në zgjedhje, s’merrni më shumë se 20 deputetë

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së.


Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së”, ka shkruar ai.

LDK është mirë me ja shti ✏ kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.

Publiée par Eman Rrahmani sur Lundi 2 décembre 2019

Albin Kurti dhe Isa Mustafa sot kanë mbajtur takimin që supozohej se do të arrihej marrëveshja për krijimin e Qeverisë, mirëpo diçka e tillë nuk ndodhi.