Anëtari i VV-së i zbulon ‘dhelpnakët’ e LDK-së

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Jusuf Ulaj i ka quajtur “dhelpnakë” disa zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës që sipas tij, kanë përdorur fjalë të rënda ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.


Ulaj, në një shkrim në Facebook, ka pyetur se “çka fshehin tash dhelpnakët e LDK-së?”.

“Në Rubikon sonte, Profesor Avdullah Hoti, letrën e Albin Kurtit e quajti disa herë PAMFLET. Nuk pranojnë të ulën në tavolinë e të bisedojnë, ndërsa letrën zyrtare të LVV e quajnë pamflet”, ka thënë fillimisht ai.

“Eksponentët e LDK-së mbrëmë dhe sonte në emisione TV, negativizmi dhe nihilizmi i Agim Veliut, fjalët e rënda të Skënder Hysenit si dhe rrjedha e gjërëtanishme e kërkesave me rritje pazaresh e presione që nga fillimi i bisedimeve, tregon hapur së këta nuk duan koalicion me LVV”, ka deklaruar Ulaj.

Ulaj ka thënë se “për ata, LVV qenka ‘sharllatane dhe pa përvojë në politikë’, e çka mshefin dhelpnakët e LDK-së do të shohim në ditët në vijim”.