Arben Ahmeti: Ende i pa bërë 100 ditë, Albin Kurti ia zbarkoi një medie policinë

Drejtori i Kanal10, Arben Ahmeti ka reaguar pas intervistimit të Parim Ollurit nga Policia e Kosovës.


Ahmeti ka thënë se ende pa i bërë 100 ditë, Albin Kurti ia zbarkoi një medie policinë.

Ai tutje shtoi se veprimet e tilla nuk do ta ndalin as kritikën e as hulumtimet.

Postimi i plotë:

Ende pa i ba 100 dite Albini i’a zbarkoi nje medias policine.
Per keqardhje qe ai qe deri dje shfqqej viktime sot mundohet te frikesoi me te njejten metode.
Policia nuk ka cfare kerkon ne nje media kur behet fjale per permbajtjen e raportimit. Nje veprim i tille veq shperfaqe padijenine e pushtetit dhe paaftesine e tij.
Natyrisht se veprimet e tilla nuk do te ndalin as kritiken e as hulumtimet.
Ta dini se populli nuk u votoi per me u marr me Shqiperi e as me media. Huqje te madhe po beni.