Arrestohet një person në Podujevë, rrahu gruan e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh se në Podujevë mbrëmë ka arrestuar një person, pasi që i njëjti dje ka sulmuar fizikisht viktimën femër.


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, derisa viktima ka pranuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi i njëjti eka sulmuar fizikisht viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në njoftim të policisë.