Arrestohet një person që po kërkohej nga Policia, dërgohet në Dubravë

Një person i cili ishte në kërkim me urdhërarrest, është arrestuar të mërkurën në fshatin Gllarevë të Klinës.


Këtë e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes një komunikate për medie, shkruan Reporteri.net.

Në komunikatë bëhet e ditur se personi i arrestuar ka kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Pas arrestimit, ai është dërguar për vuajtje të dënimit prej 10 muajsh në Qendrën Korrektuese në Dubravë. /Reporteri.net