Arrestohet pejani i cili në gjendje të dehur ia vuri flakën shtëpisë së tij

Një person nga fshatin Raushiq Pejës, është arrestuar pasi që dyshohet se nën ndikimin të alkoolit ia ka vënë flakën shtëpisë së tij.

Policia njofton se se rasti ka ndodhur të shtunën në orën 22:05.

“Raushiq, 25.03.2023, 22:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit ia ka vënë flakën shtëpisë së tij Në vendin e ngjarjes kanë dal njësit relevante policore si dhe zjarrfikësit. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.