Arrestohet vjehrra në Prishtinë, i bëri shumë presion nuses

Një grua në Prishtinë është arrestuar dje nga Policia e Kosovës shkaku i një mosmarrëveshjeje me nusen e djalit të saj.


Policia ka thënë se të dyshuarën e ka arrestuar pasi që kishte ushtuar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së djalit të saj, viktimës femër kosovare.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit, palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.