×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  Atentat në Deçan, një person sulmohet me breshëri plumbash të kallashnikovit – shpëton pa lëndime

  Reporteri
  13 Maj 2024 | 23:12

  Një person derisa po lëvizte me makinën e tij “Jeep Granddcheroke” është sulmuar me armë zjarri që dyshohet se ishte kallashnikov.

  Burime të gazetës online Reporteri.net bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur ndërmjet Junikut e fshatit Voksh, rreth orës 21:30.

  Ai e ka njoftuar Policinë e Kosovës në Deçan se sulmuesi me maskë në kokë dhe i armatosur ia ka prerë rrugën dhe ka gjuajtur në drejtim të tij.

  Sipas dëshmisë së viktimës dhënë në Polici, sulmuesi i ka dalë në rrugë dhe ishte në këmbë.

  Predhat e plumbave e kanë goditur veturën dhe fatmirësisht viktima nuk ka psuar ndonjë lëndim.

  “Ai e ka trupuar rrugën në këmbë paprimtas para veturës dhe ka shkrepur në drejtim timin. Predhat më kanë goditur në anën e majtë të veturës. Unë menjlherl e kam shpejtu ëëvizjen dhe kam ardhl në stacion.”, ka dëshmuar ai para hetuesve të stacionit policor në Deçan. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!