×
 • Lajme
 • Lajme / Njoftimi

  ATK shqipton gjoba 3.1 milionë euro ndaj bizneseve

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 15:51

  3.1 milionë euro gjoba janë dhënë ndaj bizneseve nga Administrata Tatimore e Kosovës që nga janari 2023 e deri më sot.

  Sipas ATK gjatë kësaj periudhe janë kryer edhe 166 aktivitete për shmangie tatimore, prej tyre janë hapur 19 raste nën dyshimin e shmangies tatimore.

  “ATK është e shtyrë që të zbatoj në përpikëri – dispozitat ligjore për çdo tatimpagues, të cilët nuk i binden thirrjeve të vazhdueshme që ju bëhen që t’i kryejnë me kohë dhe saktë detyrimet tatimore”, thuhet në njoftim.

  “Rezultatet e Administratës Tatimore të Kosovës tregojnë një përpjekje të vazhdueshme për të forcuar sistemin tatimor dhe për të luftuar evazionin tatimor. Këto hapa kanë ndihmuar në rritjen e mbledhjes së të ardhurave tatimore dhe në ndërtimin e një mjedisi më të drejtë tatimor për të gjithë tatimpaguesit në Kosovë”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!