×
 • Lajme
 • Lajme / Takimi me Sarrazinin

  Bislimi takohet me emisarin gjerman, i kërkon heqjen e masave ndaj Kosovës

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 13:46

  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi është takuar sot me emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

  Bislimi, sipas komunikatës për media të qeverisë së Kosovës, i ka kërkuar përfaqësuesit gjerman heqjen e masave ndaj Kosovës.

  Zëvendëskryeministri në këtë takim i ka thënë Sarrazinit se masat janë të padrejta dhe se “duhet të hiqen sa më parë”.

  Bislimi dhe Sarrazin diskutuan edhe për situatën në Kosovë, rajon dhe zhvillimet e fundit politike.

  “Zëvendëskryeministri Bislimi e falënderoi emisarin Sarrazin për përkushtimin, angazhimin e tij të vazhdueshëm e intensiv dhe për këtë vizitë të radhës në vendin tonë”, thuhet në njoftim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!