×
 • Lajme
 • Botë

  Britania e Madhe kundërshton pretendimin e Iranit se ka dhënë njoftim 72 orësh për sulmin

  Reporteri
  15 Prill 2024 | 17:30

  Zëdhënësi i kryeministrit britanik, Rishi Sunak, i cili ka thënë se kreu i Mbretërisë së Bashkuar kundërshton pohimin e Iranit se ka dhënë një paralajmërim për sulmin ndaj Izraelit, përcjell Reporteri.net.

  Ministri i Jashtëm iranian Hossein Amir-Abdollahian tha dje se Irani u dha vendeve fqinje dhe aleatit të Izraelit, Shteteve të Bashkuara, 72 orë paralajmërim se do të niste sulmet.

  “Unë do ta refuzoja atë karakterizim,” u tha gazetarëve zëdhënësi i Sunak.

  “Dhe më gjerësisht ne dënojmë në termat më të ashpër të mundshëm sulmin e tyre të drejtpërdrejtë kundër Izraelit.”/Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!