×
 • Lajme
 • Botë / Opozitari rus

  Funerali i Navalny do të mbahet në Moskë të premten

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 11:04

  Ceremonia e varrimit dhe lamtumirës së Alexei Navalny do të bëhet në Moskë të premten, tha zëdhënësi i tij, shkruan Skynews, përcjell Reporteri.net.

  Një ceremoni do të zhvillohet në një kishë në distriktin juglindor Maryino në orën 14:00 me kohën lokale, tha Kira Yarmysh në një postim të bërë në platformën “X”.

  Në postim ajo u tha njerëzve që të “vinin herët”.

  Më pas do të bëhet funerali në varrezat e Borisovit, konfirmoi ajo.

  Dje ne raportuam se si ekipi i Navalny po përpiqej të gjente një vend për ceremoninë e tij të lamtumirës pasi shumë vende po refuzonin atë./Reporteri.net/

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!