×
 • Lajme
 • Botë

  Policia franceze sekuestron 72 armë në shtëpinë e aktorit të njohur

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 10:44

  Policia franceze ka sekuestruar 72 armë dhe më shumë se 3 mijë plumba në shtëpinë e aktorit veteran Alain Delon, raporton BBC.

  Në oborrin e shtëpisë së tij Douchy-Montcorbon, rreth 135 kilometra në jug të Parisit, është gjetur edhe një poligon qitjeje, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Prokurorët kanë deklaruar se Delon nuk kishte leje për mbajtjen e armëve.

  Aktori 88-vjeçar, ishte yll i epokës së artë të kinematografisë franceze, edhe njihet për personazhet e tij të ashpra në filmat “The Samurai” dhe “Borsalino”.

  Delon ka qenë shëndetlig në vitet e fundit kur pësoi sulm në zemër në vitin 2019.

  Problemet e tij familjare gjithashtu kanë marrë vëmendjen e mediave në Francë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!