×
 • Lajme
 • Botë / Foto

  Tërmet i fuqishëm dje dhe sot në Turqi, njoftohet për dëme të konsiderueshme materiale

  Reporteri
  19 Prill 2024 | 10:21

  Një tërmet me magnitudë 4.5 ka ndodhur  ditën e sotme në Seferihisar të Izmirit. Tërmeti është ndjerë edhe në krahinat përreth. Deri më tani nuk dihet për detaje.

  Një tërmet relativisht i fuqishëm ka goditur Truqinë edhe të premten.

  Mediat turke raportojnë se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, dhe epiqendra e tij ka qenë rrethi Sulusaray i Tokatit.

  Tërmeti është ndjerë në krahinat përreth, ndërsa për fat të mirë nuk ka jetë të humbura, por vetëm dëme materiale.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!