×
 • Lajme
 • Lajme

  Çitaku pas ndalimit të spiunes ruse: S’ka nevojë të jesh zyrtar inteligjence për të kuptuar qëllimin e “vizitës” së saj

  Reporteri
  06 Gusht 2022 | 21:41

  Ish-ambasadorja Vlora Çitaku, njëherit edhe nënkryetare e PDK-së, ka komentuar ndalimin e hyrjes së spiunes ruse, Daria Aslamova, në Kosovë, veprim ky i ekzekutuar nga autoritetet vendase nën dyshimet se e njëjta synonte destabilizimin e vendit.

  Çitaku e quajti Aslamovën “pro-Putin” e propagandiste e Rusisë, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

  Sipas Çitakut, është shumë e thjeshtë të dihet qëllimi i “vizitës” së spiunes ruse, duke aluduar në atë se e njëjta ka qëllime të dëmshme për Kosovën.

  “Daria Aslamova është arrestuar sot teksa ka tentuar të kalojë kufirin nga Serbia për në Kosovë. Ajo është një “pro-Putin” dhe propagandiste e Rusisë. Nuk ka nevojë të jesh zyrtar i inteligjencës për të kuptuar qëllimin e “vizitës” së saj. Aslamova tani është në paraburgim”, shkroi Çitaku në Twitter. /Reporteri.net

  Spiunes ruse i ndalohet hyrja në Kosovë, Sveçla: Synon destabilizimin e vendit

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!